نمابورس

سایت تحلیلی خبری بازارهای مالی

کارشناسان ابعاد تاثیر اصلاح قیمت ها را بر بورس بررسی کردند

بازار سرمایه متعجب نشد
نمابورس، بازار سرمایه :با آغاز طرح هدفمندی یارانه، فعالان بازار سرمایه دل نگران از آینده این بازار دست نگاه داشته اند تا ببینند چه می شود؟!

"چه می شود"، سوال تمام خریداران و فروشندگان سهام شده است، اینچنین است که "نمابورس" در گفت و گو با کارشناسان پیش بینی آنها از وضعیت شاخص ها را با وجود هدفمندی یارانه ها تا پایان سال بررسی کرده است.

+ نوشته شده در  سه شنبه سی ام آذر 1389ساعت 12:4  توسط نمابورس  | 

پوشش 50 درصدی سود "کفرا" طی شش ماه

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم آذر 1389ساعت 17:58  توسط نمابورس  | 

ترویج فرهنگ سهامداری در بین عموم مردم

ترویج فرهنگ سهامداری در بین عموم مردم


نمابورس، بازار سرمایه_ اجرای هدفمند کردن یارانه ها، توجه مسئولان به بازار سرمایه را بیش از پیش جلب کرده است و آن را به عنوان بازاری که جذب نقدینگی در آن مانع رشد تورم می شود مورد توجه قرار داده است. لذا تبلیغات برای هدایت نقدینگی به سمت این بازار مدتی است که آغاز شده است. از حدود چهار ماه قبل سازمان بورس و اوراق بهادار اقدام به تبلیغاتی از طریق تلویزیون در خصوص معرفی بازار سرمایه به عنوان فرصتی بهینه و مناسب برای سرمایه گذاری کرده که ضمن آشنایی مردم با بستری مناسب برای سرمایه گذاری سعی در آموزش و فرهنگ سازی قواعد و اصول بازار سرمایه دارد.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم آذر 1389ساعت 10:17  توسط نمابورس  | 

با حضور وزیر اقتصاد و روسای بورس های کشور؛

همایش "نقش بازار سرمایـه درتامین مالی" فردا برگزار می شودنمابورس ، بازار سرمایه :همایش ملی "نقش بازار سرمایه در تامین مالی" فردا با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی،‌ رییس کل بانک مرکزی و رییس کل بیمه مرکزی، معاونـان وزیر اقتصاد و سایر مقامات ارشد اقتصادی کشور از جمله رییس سازمان بورس اوراق بهادار ، مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران ، مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار و مدیر عامل فرابورس ایران ، در تالار وزارت کشور برگزار می شود.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هشتم آذر 1389ساعت 18:5  توسط نمابورس  | 

بنزین سهمیه ای 400 تومان

قیمت حامل های انرژی اعلام شد نمابورس :سردار رویانیان در گفتگوی شبکه سه سیما قیمت برخی حامل های انرژی وضعیت سهمیه بندی انرژی را چنین تشریح کرد : قیمت بنزین سهمیه ای برای خودرو سواری 400 تومان و قیمت آزاد آن 700 تومان است .

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هشتم آذر 1389ساعت 16:45  توسط نمابورس  | 

همراه اول فردا در دسترس سهامداران

عرضه 113 میلیونی همراه اول فردا صورت می گیردنمابورس، بازار سرمایه_ فردا در حالی همراه اول به فرابورس وارد می شود که بحث بر سر  قیمت پایه آن از مدتها پیش در تالار بورس شنیده می شد.فردا  تعداد 113.250.000 سهم شركت ارتباطات سيار ايران (سهامي عام) براي اولين بار پس از پذيرش در بازار اول فرابورس ايران در نماد "همراه1" عرضه مي شود. جلسه معارفه همراه اول اوایل آذر ماه جاری برگزار شده بود . بنابر گزارش مدیریت فرابورس  سهميه درنظر گرفته شده براي هر ايستگاه معاملاتي حداكثر 165،000 سهم است.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و هفتم آذر 1389ساعت 16:56  توسط نمابورس  | 

افق روشن سرمایه گذاری در فلزات گرانبها در سال 2011

سال آینده قیمت هر اونس نقره به 40 دلار خواهد رسید
نمابورس، بین‌الملل_ در ماه‌های اخیر رشد 28 درصدی قیمت طلا توجه سرمایه‌گذاران را به سوی خود جلب کرده است و آنها به هدف حفظ دارایی خود در برابر بحران مالی و تورم، به سوی طلا سوق پیدا کرده‌اند اما افزایش قابل‌ملاحظه نقره چندان مورد توجه نبوده و این درحالیستکه رشد قیمت این فلز گرانبها بیش از طلا بوده است.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و هفتم آذر 1389ساعت 9:36  توسط نمابورس  | 

درحمایت از مصرف کننده برخلاف قانون توسعه ابزارهای مالی

منع افزایش قیمت کالاها در بورس کالانمابورس، بورس کالا_ عرضه کنندگان محصولات پتروشیمی مکلف به فروش محصولات پتروشیمی و فرآورده های نفتی به قیمت هفته آول آبان ماه 1389 در بورس کالا شدند.

این گزارش حاکی است، سازمان حمایت نامه ای به شرکت های پتروشیمی ابلاغ کرده است که مطابق آن فروشندگان محصولات پتروشیمی و فرآورده های نفتی مجاز به افزایش قیمت محصولات خود در بورس کالا نیستند.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم آذر 1389ساعت 11:39  توسط نمابورس  | 

کربن ایران در نیمه نخست سال از پیش بینی ها جاماند

انتظار تحقق EPS در شش ماهه دوم سالنمابورس، شرکت ها _ کربن ایران در شش ماهه نخست سال 9 ریال زیان محقق کرد و از پیش بینی ها جاماند. به نظر می رسد که با افزایش فروش در شش ماهه دوم، کربن ایران بتواند 59 ریال سود هر سهم پیش بینی شده محقق کند.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و دوم آذر 1389ساعت 12:48  توسط نمابورس  | 

سرپرست مدیریت نظارت بر بورس های سازمان بورس

روش عرضه اولیه در بورس تغییر می کندنمابورس، بازار سرمایه_ دستور العمل جدید عرضه های اولیه در بورس، به زودی ابلاغ می شود. محمود رضا خواجه نصیری با اعلام این خبر گفت:" روش جدیدی در این دستور العمل وجود دارد که با شرایط جدید تبیین شده است. ضمن اینکه در این دستور العمل، به روش مبتنی بر ثبت دفتری نیز تاکید و تشریح شده است."

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و دوم آذر 1389ساعت 10:53  توسط نمابورس  | 

نماينده عضو كميسيون اقتصادي مجلس:

بودجه 90 "بايد" انقباضي باشدنمابورس،اقتصادي_ بودجه سال آينده روز دوشنبه هفته گذشته رو نمايي شد؛ اما باز هم گمانه زني ها حكايت از آن دارد كه اين بودجه در ديرتر از فرصت مشخص شده به مجلس مي رود؛ اين تاخير باعث مي شود تا بودجه 90 زمان كافي براي بررسي مناسب نداشته باشد و با توجه به فوريت آن نمايندگان تنها در چند هفته بررسي آن را به پايان برسانند.

+ نوشته شده در  شنبه بیستم آذر 1389ساعت 17:53  توسط نمابورس  | 

ارزش صندوق های سرمایه گذاری از 6600 میلیارد ریال عبور کرد

ارزش صندوق های سرمایه گذاری از 6600 میلیارد ریال عبور کردنمابورس ، بازار سرمایه _ در هفته منتهی به   10آذر 89، بازده صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام بین منفی 2.51 تا مثبت 2.06 درصد در نوسان بود. بازدهی متوسط بورس تهران در این هفته منفی 0.05 درصد بود و 26 صندوق سرمایه‌گذاری در سهام توانستند بازدهی افزون بر بازدهی بازار کسب کنند.

+ نوشته شده در  شنبه بیستم آذر 1389ساعت 14:7  توسط نمابورس  | 

بررسی معاملات هفته گذشته نشان داد:

"وکار" عنوان پر معامله ترین نماد را کسب کردنمابورس، بازار سرمایه_ در هفته ای که گذشت بیمه پارسیان، مخابرات ایران، بانک کار آفرین و ایران خودرو عنوان پر معامله ترین نماد های هفته گذشته را به خود اختصاص دادند. بانک کار آفرین که دو روز متوالی بیشترین حجم معاملات را داشت، در مجموع با معامله 67.18 میلیون سهمی پر معامله ترین نماد هفته گذشته بود.

+ نوشته شده در  شنبه بیستم آذر 1389ساعت 10:46  توسط نمابورس  | 

با انتشار دو خبر مهم اقتصادی از چین ایالات متحده صورت گرفت

نوسان شاخص‌های مالی و قیمت مواد خام در بازارهای جهاننمابورس، بین‌الملل_ روز گذشته در پایان معاملات هفته در بازارهای مالی و مواد خام جهان، مقدار شاخص‌ها و نیز قیمت مواد خام تحت تاثیر دو خبر مهم از اقتصاد ایالات متحده و چین، یعنی افزایش 0.5 درصدی سپرده قانونی بانک‌ها نزد بانک مرکزی چین و رشد شاخص اعتماد مصرف‌کنندگان و صادرات در آمریکا، دچار نوسان شد. این عوامل تاثیراتی متناقض بر بازارهای مالی و مواد خام داشتند در نتیجه شاخص‌ها و قیمت مواد خام روند یکنواختی را طی نکردند.

+ نوشته شده در  شنبه بیستم آذر 1389ساعت 9:5  توسط نمابورس  | 

"وساپا" در دوره شش ماهه 436 ریال سود محقق کرد

"وساپا" در دوره شش ماهه 436 ریال سود محقق کرد

نمابورس، شرکت ها _ شرکت سرمایه گذاری سایپا صورت های مالی دوره شش ماهه ابتدای سال جاری را اصلاح و در آن به ازای هر سهم 436 ریال سود اعلام کرد.


+ نوشته شده در  چهارشنبه هفدهم آذر 1389ساعت 14:28  توسط نمابورس  | 

رییس اداره امور گواهینامه های حرفه ای سازمان بورس

20.7 درصد از شرکت کنندگان دوره شانزدهم قبول قطعی شدندنمابورس، بازار سرمایه_  سازمان بورس و اوراق بهادار اسامی قبول شدگان قطعی و مشروط شانزدهمین دوره آزمون های بازار سرمایه را اعلام کرد. گفتنی است این آزمون ها هر ساله در دو نوبت برگزار می شود و افراد علاقمند می توانند در جهت اخذ گواهینامه های حرفه ای سازمان بورس و اوراق بهادار اقدام کنند.


+ نوشته شده در  چهارشنبه هفدهم آذر 1389ساعت 14:8  توسط نمابورس  | 

گذشته، حال و آینده گروه معدنی زیر ذره بین کارشناسان

گذشته، حال و آینده گروه معدنی زیر ذره بین کارشناسان


نمابورس، بازار سرمایه_ شرکت های فعال در صنعت سرب و روی تحت تاثیر نوسانات قیمت جهانی سرب و روی هستند.

شرکت هایی همچون کالسیمین، توسعه معادن روی ایران، باما، معادن بافق، ملی سرب و روی و فرآورده های مواد معدنی.

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم آذر 1389ساعت 12:5  توسط نمابورس  | 

صنعتی آبگینه شش ماهه، 91 ريال زیان محقق کرد

مدیرمالی شرکت: شش ماه دوم جبران می کنیمنمابورس، شرکت ها_ صنعتی آبگینه در شش ماه نخست سال جاری به جای سود، زیان محقق کرد ولی مدیر مالی آن معتقد است تا پایان سال جاری احتمالاً مبلغ شش تا ده ریال سود محقق می کند، وی دلیل آن را وضعیت مناسب فروش در شش ماه دوم سال عنوان می کند.

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم آذر 1389ساعت 10:52  توسط نمابورس  | 

تحقق 618 ریالی سود سیمان داراب در مدت 6 ماه

+ نوشته شده در  دوشنبه پانزدهم آذر 1389ساعت 19:50  توسط نمابورس  | 

مصوبه دولت در بوته نقد موافقان و مخالفان:

آیا بانک مرکزی مستقل می شود ؟نمابورس،اقتصادی_ مصوبه استقلال بانک مرکزی در مجلس، مصوبه ای است که از ابتدای انقلاب تا کنون بی سابقه بوده است. این را، هم کارشناسان اقتصادی می گویند و هم نمایندگان مجلس. اما این مصوبه که به عنوان بخشی از برنامه پنجم توسعه در 24 آبان ماه به تصویب رسید، میدانی شده برای نظرات موافق و مخالف. اما استاد دانشگاه تهران و نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس به "نمابورس" چه گفتند ؟

+ نوشته شده در  دوشنبه پانزدهم آذر 1389ساعت 19:3  توسط نمابورس  | 

سرپرست حسابداری مدیریت تایدواتر مطرح کرد

توقف طولانی "حتاید "به دلیل بررسی دلایل تعدیل چشمگیر

نمابورس ,شرکت ها-شرکت تاید واتر درگزارش شش ماهه حسابرسی شده مبلغ 606 ریال سود محقق کرد.این شرکت پیش از این در پیش بینی های سالانه مبلغ 191 ریال سود برای هر سهم در نظر گرفته بود ولی پس از تعدیل 71 درصدی ،  شش ماهه 606 ریال سود شناسایی کرد. نماد این شرکت در حالی از بیست و هشتم مهر ماه جهت تعدیل متوقف است که  مدیران این شرکت پیش از این ازاعلام تعدیل خودداری  می کردند.شنیده ها حاکی از آن است که بررسی در خصوص تعدیل پیش بینی درآمد این سهم همچنان ادامه دارد.درصد بالای تعدیل گرچه کام سهامداران حتاید را شیرین ساخت اما هنوز بورس را برای بازگشایی این نماد مجاب نساخته است.

+ نوشته شده در  دوشنبه پانزدهم آذر 1389ساعت 12:16  توسط نمابورس  | 

قطعیت 18 معامله بلوکی در فرابورس از ابتدای سال
نمابورس ، فرابورس_ از ابتدای سال 89 تا کنون، قطعیت معامله بلوک 18 شرکت در بازار فرابورس اعلام شده که برخی از این شرکت ها توسط سازمان بورس و اوراق بهادار عرضه شده اند. 50 درصد این عرضه ها توسط سازمان خصوصی سازی و برخی دیگر نیز به وسیله شرکت های مربوطه و مالکین شرکت های عرضه شده صورت گرفته است.+ نوشته شده در  دوشنبه پانزدهم آذر 1389ساعت 11:4  توسط نمابورس  | 

در مجمع عمومی فوق العاده فولاد مبارکه چه اتفاقی افتاد؟

تاثیر کمک 300 میلیاردی فولاد به صندوق کارکنان بر درآمد شرکتنمابورس، شرکت ها: دوشنبه هشتم آذر ماه برای دومین بار مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده شرکت فولاد مبارکه برگزار شد و در آن مبلغ 300  میلیارد ریال جهت کمک به صندوق بازنشستگی فولاد به تصویب رسید. یک فرد آگاه در گفت و گو با نمابورس گفت:" در مجمع عمومی عادی سالیانه فولاد مبارکه که تیر ماه سال جاری به ریاست ایمیدرو برگزار شد نماینده سهام عدالت و سایر اعضاء هیات مدیره این شرکت حضور داشتند."

+ نوشته شده در  شنبه سیزدهم آذر 1389ساعت 9:22  توسط نمابورس  | 

با هدفمند شدن یارانه ها رخ می دهد

رشد بازدهی انتظاری سرمایه گذاران بورسینمابورس، بازار سرمایه_ افزایش نرخ تورم یکی از تبعات اجرایی شدن طرح هدفمند کردن یارانه هاست که موجب افزایش انتظار بازدهی سرمایه گذاران می شود.

قدرت الله طالب نیا تاثیر افزایش نرخ تورم را بر بازار سهام ارزیابی کرده و می گوید :" از لحاظ تئوریک با افزایش نرخ تورم، نرخ بازدهی مورد انتظار سرمایه گذاران افزایش می یابد." وی می افزاید:" از آنجایی که افزایش تورم بر قدرت خرید شخص تاثیر گذاشته و آن را کاهش می دهد در نتیجه نرخ سود افزایش پیدا می کند . "

+ نوشته شده در  سه شنبه نهم آذر 1389ساعت 14:10  توسط نمابورس  | 

قانون بازاراوراق بهادار، هست ها و بایدهادکتر محمد سلطانی کارشناس بازار سرمایه  

نمابورس :پنج سال از زماني كه قانون بازار سرمايه به تصویب رسید مي گذرد. قانون بازار اوراق بهادار مصوب اول آذر ماه 84، يكي از گام‌هاي اساسي در رشد و توسعه بازار سرمايه به شمار مي رود و مزاياي بسياري را در دل خود دارد.

+ نوشته شده در  دوشنبه هشتم آذر 1389ساعت 10:52  توسط نمابورس  | 

استاد اقتصاد دانشکده نفت به نمابورس گفت:

+ نوشته شده در  دوشنبه هشتم آذر 1389ساعت 10:0  توسط نمابورس  | 

بلوک 1.5 درصدی سایپا خریدار نداشت

+ نوشته شده در  شنبه ششم آذر 1389ساعت 18:46  توسط نمابورس  | 

استاد اقتصاد در بررسی شرایط طرح تحول

سیاست های انبساطی پولی و مالی کارا تر است
نمابورس،اقتصادی_«پیش بینی من آن است که هدفمند سازی یارانه ها رکود تورمی را تشدید می کند؛ قیمت ها افزایش شدید و بی کاری گسترش پیدا می کند.»

مهدی تقوی، استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی در گفتگو با "نمابورس" بر این اظهار نظر تاکید می کند و می گوید :" در شرایط فعلی برای تصمیم گیری در مورد سیاست های پولی و مالی پس هدفمندی یارانه ها کمی سخت است؛ چرا که در اقتصاد ایران، عوامل اثر گذار به شکلی روزانه تغییر می کنند؛ پس باید منتظر ماند و دید که پس هدفمندی یارانه ها بنگاه های اقتصادی تا چه حد متضرر می شوند."

+ نوشته شده در  شنبه ششم آذر 1389ساعت 15:47  توسط نمابورس  | 

افزایش سرمایه 33 شرکت در آبان ماه


نمابورس، بازار سرمایه_ در دومین ماه پاییز 33 شرکت از طریق افزایش سرمایه تامین مالی کردند و سهم حقوقی ها از معاملات ماه گذشته 54 درصد بود در حالیکه 55 درصد فروش ها را عهده دار بودند.

سنگ آهن گل گهر با افزایش سرمایه 2 هزار و 120 میلیارد ریالی از محل مطالبات و آورده نقدی بیشترین افزایش سرمایه را داشت و سرمایه شرکت را به 3 هزار میلیارد ریال رساند. پس از آن کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران سرمایه شرکت را به مبلغ 2 هزار میلیارد ریال از محل مطالبات و آورده نقدی افزایش داد و به 10 هزار میلیارد ریال رساند.

+ نوشته شده در  شنبه ششم آذر 1389ساعت 13:49  توسط نمابورس  | 

مدیر توسعه بازار و کالا

برنامه پنجم توسعه رینگ کشاورزی را فعال تر می کند
نمابورس ، بورس کالا_ معاملات کشاورزی در بورس کالا طی سال جاری نسبت به سال گذشته از سهم "نیم" درصد به پنج درصد رسیده است.

بنازاده مدیر توسعه بازار کالا و ناظر معاملات کشاورزی در گفت و گو اختصاصی با خبرنگار نمابورس بیان داشت :" آن چه موجب شد تا حجم معاملات رینگ کشاورزی در بورس کالا نسبت به سایر کالاها کمتر باشد عرضه محصولات کشاورزی در بازار سنتی محصولات است ."


+ نوشته شده در  شنبه ششم آذر 1389ساعت 12:32  توسط نمابورس  | 

مطالب قدیمی‌تر